Добро пожаловать!

Рады приветствовать Вас на сайте нашей музыкальной школы!

/Files/images/школа1.jpg

У 2014 році Дитяча музична школа №7 ім. М. П. Мусоргського відзначила свій ювілей – 80 років від дня заснування. 80-річна межа – це час зрілості, мудрості,безцінного життєвого досвіду та надбаних добрих традицій. ДМШ №7, одна з найстаріших шкіл Харкова, по праву пишається своєю історією, яка розпочалась у березні 1934 року.

В цей час при ПК Канатного заводу було відкрито музичну студію для дорослих, в якій працювало відділення для дітей. З перших місяців свого існування студія набула велику популярність серед мешканців району, кількість учнів швидко зростала, і у вересні 1934 року музичну студію було перетворено на дитячу музичну школу.

/Files/images/школа2.jpg Першим директором став Яків Якович Полфьоров (1892-1966)– визнаний український музикознавець та лектор, випускник Петербурзького університету, який отримав музичну освіту в Петербурзькій та Одеській консерваторіях. Серед перших педагогів школи – Ю. Й. Полфьорова, М. Я. Фарберова, О. С. Резницька, В. Е. Бабич, О. Д. Костенко, А. Б. Алий, Н. Т. Терені, О. А. Утіна. Заняття проводились по класах фортепіано, скрипки, народних інструментів, сольного співу. У 1939 році, на честь 100-річчя від дня народження М. П. Мусоргського, ДМШ №7 було присвоєно ім’я великого композитора. В роки Великої Вітчизняної війни школу було зруйновано, всі документи знищено. Проте, після визволення Харкова, вже у вересні 1944 року заняття відновились. Цьому багато сприяла самовіддана праця по відбудові школи її директора Юдифі Йосипівни Полфьорової та педагогів – О. М. Борзих, О. Д. Костенко, К. О. Пузанової.

До 1972 року ДМШ знаходилась у приміщенні ПК Канатного заводу, крім того, у 1950 році в колгоспі ім. Шевченка Харківського сільського району було відкрито її філію, де навчались діти колгоспників та робітників сел. Пісочин.

«60-ті роки можна назвати періодом справжнього розквіту відділу народних інструментів, згадувала Валентина Сергіївна Пугачева, одна з найстаріших педагогів школи, її колишня випускниця, завідуюча відділом народних інструментів до 2013 року. – Мені поталанило працювати з такими ентузіастами своєї справи, якими були О. Ф. Тихонович – засновник класу балалайки, керівник ансамблю, а потім оркестру народних інструментів, Б. Т. Алексєєв – засновник та керівник оркестру баяністів, ансамблю домристів, Н. І. Островерх, Л. С. Шишліна, І. Г. Боровий, О. К. Колесниченко. Велику популярність мав клас бандури, засновником та керівником якого був П. Г. Капон-Іванов, в подальшому – викладач Київської консерваторії. В 50 – 60-ті роки в нашій школі навчалися цілими родинами».

Приємно відзначити, що і наразі зберігається ця прекрасна традиція: наші колишні випускники приводять до школи своїх дітей та онуків.

З 1972 року розпочинається нова сторінка в історії школи: їй було надано нове приміщення – будівля колишнього дитячого садку по вулиці Грибоєдова, 22, яке вона займає і до теперішнього часу. Розширюється коло музичних інструментів, грі на яких ведеться навчання, створюються нові творчі колективи – ансамбль скрипалів, камерний оркестр, ансамбль флейтистів.

«Педагогічний колектив завжди приділяв величезну увагу культурно-просвітницькій роботі – в дитячих дошкільних закладах, загальноосвітніх школах, кімнатах школяра, на промислових підприємствах району, де проводились тематичні лекції, бесіди, шефські концерти», – розповідає Олег АнтоновичНагорний, директор ДМШ №7 з 1982 по 2004 рік. – Яскравою сторінкою в історії школи став хоровий колектив «Тоніка» – дипломант І Всеукраїнського конкурсу хорових колективів ім. М. Д. Леонтовича (м. Київ), лауреат телевізійного фестивалю «Пісня збирає друзів», володар цілого ряду нагород»./Files/images/школа8.jpg

Хор неодноразово виїздив на гастролі, виступав у містах Радянського Союзу та за кордоном.

У 2005 році приміщення школи набуло сучасного вигляду завдяки ремонту, який був проведений за рахунок бюджетних коштів Жовтневого району. Педагогічний колектив висловлює глибоку подяку районній та міській адміністрації за допомогу в організації роботи школи.

З 2004 року колектив школи очолює Тетяна Миколаївна Плоткіна. Як всебічно обдарована людина, вона поєднує у собі талант організатора, педагога, музиканта.

/Files/images/школа11.jpg «Кожен навчальний рік, кожне десятиріччя ставить перед нами нові завдання, але головну мету ми бачимо в тому, щоб музична школа була осередком естетичного виховання дітей Баварського району, – говорить Тетяна Миколаївна. Педагогічний колектив особливо пишається тим, що багато наших колишніх учнів повертаються до нас вже в якості викладачів і передають кращі традиції нашої школи новим поколінням юних музикантів. За 80 років роботи школи у складі педагогічного колективу працювало понад 50 її випускників». За роки існування школу закінчили понад 2200 учнів, професію музиканта обрали близько 260 з них. Наразі в школі працюють 5 відділів: фортепіанний, оркестровий, відділ народних інструментів, вокально-хоровий, музично-теоретичний; 30 викладачів; навчається 246 учнів. В школі існують різноманітні творчі колективи: оркестр народних інструментів, ансамблі гітаристів, балалаєчників, домристів, бандуристів, скрипалів, джазовий ансамбль саксофоністів, хори молодших та старших класів, вокальний ансамбль, шумовий оркестр, інструментальні ансамблі різних складів.

Фортепіанний відділ.

/Files/images/школа12.jpg Фортепіанний відділ – один з найстаріших, існує від дня заснування школи. Його створили чудові, віддані своїй справі люди, які сприяли становленню, розвитку навчального закладу, а в тяжкі післявоєнні роки відродженню школи і відновленню освітньої та культурно-просвітницької діяльності: Ю.Й.Полфьорова, О. М. Борзих, О. Д. Костенко, К. О. Пузанова, Л. А. Іванова, О. Д. Узлова, Т. Д. Арістова. Великий внесок в роботу відділу зробили педагоги наступних поколінь: Безрученко Н. М., Камінська К. Н., Колісниченко В. П., Малік Л. М., Міневич І. З., Назаренко В. К., Полторіхіна Л. М., Ткаченко Г. М., Шнайдерман Н. А.

/Files/images/школа13.jpg Нині на фортепіанному відділі працюють 11 викладачів :Л. М. Вєтрова, О. В. Горбов, Л. В. Кондул, Н. О. Куценко (випускниця ДМШ №7), І. О. Лижник, О. В. Мельниченко (випускниця ДМШ №7), І. В. Меченкова (випускниця ДМШ №7), Ю. В. Суховій,О. В.Усова, С. О. Юдіна (випускниця ДМШ №7), яка очолює відділ та заступник директора з навчальної роботи О. С. Шабаліна. Викладачі відділу беруть активну участь у житті школи, ведуть методичну, концертну, навчально-виховну роботу.

Збірка «Вместе весело играть» С. О. Юдіної та методичний посібник «Солнышко смеётся» О. В. Мельниченко були рекомендовані ОНМЦ в якості навчального посібника у школах естетичного виховання, методичні доповіді О. В. Мельниченко, присвячені творчості Ф. Шопена і К. Дебюссі, були представлені на семінарських заняттях ОНМЦ та опубліковані у методичних збірках.

/Files/images/школа15.jpg Учні викладача вищої кваліфікаційної категорії Н.О. Куценко, О. С. Шабаліної, С. О. Юдіної неодноразово ставали переможцями міжнародних та всеукраїнських конкурсів («Гармонія», «Ландыш», «Синяя птица», «Амадей», «Акорди Хортиці», «Золота ліра» та ін.) На обласних та міських фестивалях і конкурсах успішно виступали учні І. О. Лижник, О. В. Мельниченко, Л. В. Кондул.

/Files/images/школа14.jpg Концертмейстери вищої кваліфікаційної категорії О. В. Горбов, Ю. В. Суховій – творчі та віддані своїй справі люди – неодноразово були відзначені нагородами на Всеукраїнських, обласних, міських конкурсах.

/Files/images/1DA83C42-3C9A-42A7-843D-DCDDFB576D71.jpeg

Оркестровий відділ

/Files/images/школа16.jpg На протязі багатьох років славетні сторінки до історії відділу дописували чудові музиканти, справжні ентузіасти – Ю. Д. Краснокутський, Б. О. Мокшин, Б. З. Окунєва, В. Т. Резник, В. Т.Тіщенко, Ю. Д. Чернін, Т. І. Чеченіна, Л. А. Шафєєва, О. Г. Якубовська.

Наразі грі на оркестрових інструментах дітей вчать 7 викладачів: О. А. Глотов, С. О. Домарецька, Н. І. Жученко, А. А. Оджиковський, Я. О. Пасюра (випускник ДМШ № 7), Б. О. Снєг, К. І. Чайковська.

Під їх керівництвом юні музиканти оволодівають грою на скрипці, флейті, кларнеті, саксофоні, мідних духових і ударних інструментах.

/Files/images/школа18.jpg З 1994 року відділ очолює Б. О. Снєг, який також є заснов-ником та керівником першого в місті та області джазового ансамблю саксофоністів. Цей колектив за 12 років свого існування багаторазово ставав переможцем конкурсів і фестивалів («Зірки, на сцену!», «Харків – місто добрих надій», «Ландыш», «Надія», «Несемо злагоду», обласні фестивалі ансамблевої музики та виконавців на духових інструментах та ін.), постійно бере участь у загальноміських та районних святах, шефських концертах. Його концертмейстер О. В. Горбов є також аранжирувальником числених музичних творів, які складають репертуар ансамблю. Тільки за останні 10 років 15 учнів

/Files/images/школа19.jpgБ. О. Снєга продовжили музичну освіту у середніх та вищих навчальних закладах.

В міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських конкурсах успішно виступають учні К. І. Чайковської, ансамбль скрипалів під керівництвом Н. І. Жученко, ансамбль ударних інструментів (керівник О. А. Глотов). Педагоги оркестрового відділу ведуть концертну діяльність у складі ансамблів викладачів.

Відділ народних інструментів.

/Files/images/школа23.jpg Відділ – лідер школи за кількістю і учасників, і переможців різноманітних конкурсів, фестивалів та інших заходів. У складі відділу – 7 викладачів:

Т. М. Плоткіна, Н. О. Титаренко, 3 колишні випускниці ДМШ №7: І. В. Бічева, В.О. Максимова і Т. В. Пріхно; крім того юних баяністів і акордеоністів навчають молоді викладачі, студенти ХНУМ Д. О. Кулєшов і М. В. Мельниченко.

/Files/images/школа222.jpg Очолює відділ В. О. Максимова. Колективи, якими вона керує

протягом багатьох років – ансамбль домристів, ансамбль і оркестр народних інструментів, – в різні часи успішно виступали на міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах та фестивалях. («Ландыш, «Зiрки на сцену», Всеукраїнський огляд народної творчості, «Харкiв – мiсто добрих надiй» та ін.)

/Files/images/школа 223.jpg Ансамбль гітаристів під керівництвом І. В. Бічевої неодноразово отримував призові місця в обласних, міських, районних творчих змаганнях.

Довгі роки творчо та плідно працює викладач вищої кваліфі-каційної категорії Т. В. Прихно. Її учні – солісти та ансамбль балалаєчників багаторазово ставали лауреатами міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських фестивалів, конкурсів («Гармонія», «Срібні струни», «Провісень» та ін.).

/Files/images/школа 224.jpg Педагоги відділу стають взірцем для своїх учнів, виступаючи на загальноміських та районних святах, шефських концертах ускладі ансамблів викладачів.

Вокально - хоровий відділ.

/Files/images/школа33.jpg Першими викладачами сольного співу та хору були Утіна О.А., Котова К. Ф., в подальшому Золотько Є. В., Золотько О. Я. Нині на вокально-хоровому відділі працюють 5 викладачів:

О. А. Нагорний, К. Ю. Донцова, Г. Б. Полежаєва, Н. О. Титаренко та завідуюча відділом С. О. Шевель, яка веде клас сольного співу та є керівником хору старших класів. Її вихованці – солісти, а також вокальний ансамбль багаторазово ставали переможцями міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських конкурсів, фестивалів («Синяя птица», «Осенний вернисаж», «Акорди Хортиці», «Золота ліра», «Веспремские игры», «INTER-SHOW”, «Viva Festa Arcadia», «Звездный Крым», «Нові імена України», «Поліська рапсодія», «Слобожанський вернісаж» та ін.)

/Files/images/школа34.jpg Колишня випускниця школи, а наразі студентка 5 курсу ХНУМ К. Ю. Донцова є керівником хору молодших класів.

/Files/images/школа35.jpg Клас естрадного вокалу веде Н. О. Титаренко, учні якої успішно виступають на різних конкурсах («Слобожанське сузір’я», «Музыка любви», «Звездный дождь», «Ритмы лета», «Венок Слобожанщины», «Родник талантов» та ін.)

О. А. Нагорний веде клас хорового диригування та передає свій багаторічний досвід роботи молодим викладачам.

Музично-теоретичний відділ.

/Files/images/школа37.jpg На відділі працюють 4 викладача: В. Г. Кочкіна, А. В. Кудь,О. Б. Сизонова та О. С. Шаламова, яка очолює відділ.

Мета дитячої музичної освіти, яка була висловлена Д. Б. Кабалевським: «… ввести учащихся в мир большого искусства, научить их любить и понимать музику …», – є найважнішою для викладачів теоретичного відділу. Окрім навчально-виховної, вони виконують різноманітну позакласну роботу: це і створення сценаріїв, і проведення тематичних та звітних концертів відділів школи, і організація відвідувань вистав ХАТОБу, концертів обласної філармонії тощо.

/Files/images/школа38.jpg Учні старших класів успішно беруть участь в олімпіадах з музично-теоретичних дисциплін, наймолодші музиканти із захопленням грають у шумовому оркестрі і, деколи, вперше в житті виконують відповідальні ролі у виставах класу ритміки. Викладачі відділу впевнені, що учні ДМШ повинні не тільки отримати добрі виконавські навички, але й стати культурними, творчо розвинутими особами.

Радість творчості, натхнення, наполегливість в досягненні професійної майстерності, збереження та примноження найкращих традицій, пошуки нових, прогресивних форм і методів роботи є основою життя і діяльності колективу Дитячої музичної школи №7 імені Модеста Петровича Мусоргського.

Вопрос? Ответ!

Задайте Ваш вопрос
Для того, чтобы задать вопрос на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.