Історія оркестрового відділу починається з дня заснування школи.

/Files/images/орекстр1.jpgКлас скрипки викладача Черніна Ю.Д. /Files/images/оркестр2.jpgПерший ансамбль скрипалів викладача Черніна Ю.Д.

Першими викладачами були скрипалі Алий А.Б. та Терені Н.Г.. У 1946 році створено перший ансамбль скрипалів під керівництвом викладача Черніна Ю.Д..

Також у 1946 році було відкрито клас віолончелі. Першим викладачем був Зарвіров І.М.. У 1961 році під керівництвом викладача Резніка Василя Тихоновича клас віолончелі значно поширився. Ансамбль віолончелістів був в числі кращих колективів музичної школи, багато разів ставав переможцем оглядів музичних шкіл м. Харкова та області.

/Files/images/оркестр3.jpg Клас віолончелі викладач Зарвіров І.М. /Files/images/шкоал17.jpgКлас викладача Резніка В.Т. 1958 рік

/Files/images/оркестр5.jpg

На початку 70-тих років в школі був створений струнний оркестр під керівництвом Юрія Дмитровича Краснокутського. До репертуару входили твори зарубіжних та вітчизняних композиторів від епохи барокко до сучасності. Камерний оркестр отримав звання лауреата республіканського фестивалю, присвяченого 50-річчю утворення СРСР, неодноразово виступав з творчими звітами на концертних майданчиках міста. В школі збереглась афіша одного з таких виступів на сцені Великого залу в Домі учителя.

У наступні роки на відділі працювали викладачі скрипки та віолончелі: Мокшин Б.О., Окунєва З., Тіщенко В.Т., Чеченіна Т.І., Шафєєва Л.А., Якубовська О.Г., Чайковська К.І..

/Files/images/школа8.jpg

На початку 70-х років відкрився клас духових інструментів. Гру на дерев’яних та мідних духових інструментах за ці роки викладали: Дудніков Н., Жанов В., Юркевич І., Алтухов В.М., Кузнецов , Денисюк Т., Мерва І., Беляєв В.П., Оджиковський А.А..

З 1975 року викладачем класу дерев’яних духових інструментів працює Снєг Б.О., який одразу створює зі своїх учнів ансамбль блок-флейтистів. За 40 років праці в ДМШ №7 він випустив біля 100 учнів, 40 з котрих закінчили музичне училище, училище культури, консерваторію, академію культури.

/Files/images/школа22.jpg

В 2012 році викладачем блок-флейти та саксофона стає учень Бориса Олександровича – Пасюра Ярослав Олегович.

У 2010 році відділ поширюється: ударні інструменти починає викладати композитор та диригент - Глотов Олександр Арнольдович.

Багато років оркестровий відділ очолювала Шафєєва Людмила Андріївна. Вона була керівником ансамблю скрипалів, та випустила не один десяток учнів, багато з яких продовжили професійну музичну освіту.

З 1994 року завідуючим оркестровим відділом стає Снєг Б.О.

На цей час відділ складається з трьох викладачів скрипки ( Жученко Наталя Іванівна, Домарецька Світлана Олегівна, Бабаєва Лоретта Тагієвна ), двох викладачів духових інструментів ( Снєг Борис Олександрович, Пасюра Ярослав Олегович ) та викладача ударних інструментів ( Глотов Олександр Арнольдович). Зараз на відділі навчається 53 учня.

На оркестровому відділі постійно діють кілька інструментальних ансамблів, які успішно демонструють свою майстерність в шкільних і шефських концертах, а також в якості учасників різних творчих конкурсів і фестивалів.

/Files/images/орекстр7.png

У 2000 році був створений перший в Харкові та області джаз-ансамбль саксофоністів (керівник Снєг Б.А., концертмейстер і аранжувальник Горбов О.В.), який неодноразово ставав дипломантом і лауреатом міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних оглядів, конкурсів і фестивалів («Зірки, на сцену!», «Харків – місто добрих надій», «Ландыш», «Надія», «Несемо злагоду», «Чарівний саксофон», обласні фестивалі ансамблевої музики та ін.) . Ансамбль першим в місті почав виступати на міських і районних святах в супроводі мінусовок, які створює Горбов Олексій Васильович. В репертуарі ансамблю кращі зразки джазової та естрадної музики.

/Files/images/оркестр10.jpg

У 2010 році пед. Жученко Н.І. з першокласників створила ансамбль скрипалів «Концертино». Зараз це квартет старшокласників , який успішно виступає на міських, обласних і всеукраїнських конкурсах.

/Files/images/оркестр11.jpg

У 2012 році викладачі Жученко Н.І. та Чайковська К.І. створили зведений ансамбль скрипалів «Гранд» (концертмейстер Суховій Ю.В.), в якому беруть участь учні від першого до випускного класів.

З 2014 року скрипалі молодших класів виступають в ансамблі «Тріумф» (керівник Жученко Н.І., концертмейстер Суховій Ю.В.).

/Files/images/оркестр13.jpg

Вже два роки успішно виступає дует саксофоністів Радішевська Олеся - Хірін Євген (пед. Снєг Б.О., конц. Горбов О.В.), а учасник дуету скрипалів братів Вострякових (пед. Чайковська К.І., конц. Суховій Ю.В.) Данило продовжив навчання в музичному училищі./Files/images/оркестр14.jpg

Ансамбль ударних інструментів ( викл. Глотов О.А.) та учень Хірін Євген (ксилофон) є переможцем численних фестивалів та конкурсів.

/Files/images/оркестр17.jpg

Колективи та солісти відділу є постійними учасниками районних, міських, шефських концертів, виступають в дитячих садах, загальноосвітніх школах і бібліотеках району.

Викладачі відділу успішно поєднують педагогічну діяльність із концертною. Джаз-ансамбль викладачів оркестрового відділу - неодноразовий учасник щорічного новорічного міського концерту «Рiздвяний подарунок мiсту».

Кiлькiсть переглядiв: 64