Повернутися до звичайного режиму

Дитяча музична школа № 7 ім. М.П.Мусоргського - Харків - 2016 рік

/Files/images/школа1.jpg

У 2014 році Дитяча музична школа №7 ім. М. П. Мусоргського відзначила свій ювілей – 80 років від дня заснування. 80-річна межа – це час зрілості, мудрості,безцінного життєвого досвіду та надбаних добрих традицій. ДМШ №7, одна з найстаріших шкіл Харкова, по праву пишається своєю історією, яка розпочалась у березні 1934 року.

/Files/images/школа 3.jpg

В цей час при ПК Канатного заводу було відкрито музичну студію для дорослих, в якій працювало відділення для дітей. З перших місяців свого існування студія набула велику популярність серед мешканців району, кількість учнів швидко зростала, і у вересні 1934 року музичну студію було перетворено на дитячу музичну школу.

Першим директором став Яків Якович Полфьоров (1892-1966)– визнаний український музикознавець та лектор, випускник Петербурзького університету, який отримав музичну освіту в Петербурзькій та Одеській консерваторіях. Серед перших педагогів школи – Ю. Й. Полфьорова, М. Я. Фарберова, О. С. Резницька, В. Е. Бабич, О. Д. Костенко, А. Б. Алий, Н. Т. Терені, О. А. Утіна. Заняття проводились по класах фортепіано, скрипки, народних інструментів, сольного співу. У 1939 році, на честь 100-річчя від дня народження М. П. Мусоргського, ДМШ №7 було присвоєно ім’я великого композитора. В роки Великої Вітчизняної війни школу було зруйновано, всі документи знищено. Проте, після визволення Харкова, вже у вересні 1944 року заняття відновились. Цьому багато сприяла самовіддана праця по відбудові школи її директора Юдифі Йосипівни Полфьорової та педагогів – О. М. Борзих, О. Д. Костенко, К. О. Пузанової.

До 1972 року ДМШ знаходилась у приміщенні ПК Канатного заводу, крім того, у 1950 році в колгоспі ім. Шевченка Харківського сільського району було відкрито її філію, де навчались діти колгоспників та робітників сел. Пісочин.

«60-ті роки можна назвати періодом справжнього розквіту відділу народних інструментів, згадувала Валентина Сергіївна Пугачева, одна з найстаріших педагогів школи, її колишня випускниця, завідуюча відділом народних інструментів до 2013 року. – Мені поталанило працювати з такими ентузіастами своєї справи, якими були О. Ф. Тихонович – засновник класу балалайки, керівник ансамблю, а потім оркестру народних інструментів, Б. Т. Алексєєв – засновник та керівник оркестру баяністів, ансамблю домристів, Н. І. Островерх, Л. С. Шишліна, І. Г. Боровий, О. К. Колесниченко. Велику популярність мав клас бандури, засновником та керівником якого був П. Г. Капон-Іванов, в подальшому – викладач Київської консерваторії. В 50 – 60-ті роки в нашій школі навчалися цілими родинами».

Приємно відзначити, що і наразі зберігається ця прекрасна традиція: наші колишні випускники приводять до школи своїх дітей та онуків.

З 1972 року розпочинається нова сторінка в історії школи: їй було надано нове приміщення – будівля колишнього дитячого садку по вулиці Грибоєдова, 22, яке вона займає і до теперішнього часу. Розширюється коло музичних інструментів, грі на яких ведеться навчання, створюються нові творчі колективи – ансамбль скрипалів, камерний оркестр, ансамбль флейтистів.

«Педагогічний колектив завжди приділяв величезну увагу культурно-просвітницькій роботі – в дитячих дошкільних закладах, загальноосвітніх школах, кімнатах школяра, на промислових підприємствах району, де проводились тематичні лекції, бесіди, шефські концерти», – розповідає Олег Антонович Нагорний, директор ДМШ №7 з 1982 по 2004 рік. – Яскравою сторінкою в історії школи став хоровий колектив «Тоніка» – дипломант І Всеукраїнського конкурсу хорових колективів ім. М. Д. Леонтовича (м. Київ), лауреат телевізійного фестивалю «Пісня збирає друзів», володар цілого ряду нагород».

Хор неодноразово виїздив на гастролі, виступав у містах Радянського Союзу та за кордоном.

У 2005 році приміщення школи набуло сучасного вигляду завдяки ремонту, який був проведений за рахунок бюджетних коштів Жовтневого району. Педагогічний колектив висловлює глибоку подяку районній та міській адміністрації за допомогу в організації роботи школи.

/Files/images/школа11.jpg

З 2004 року колектив школи очолює Тетяна Миколаївна Плоткіна. Як всебічно обдарована людина, вона поєднує у собі талант організатора, педагога, музиканта.«Кожен навчальний рік, кожне десятиріччя ставить перед нами нові завдання, але головну мету ми бачимо в тому, щоб музична школа була осередком естетичного виховання дітей Баварського району, – говорить Тетяна Миколаївна. Педагогічний колектив особливо пишається тим, що багато наших колишніх учнів повертаються до нас вже в якості викладачів і передають кращі традиції нашої школи новим поколінням юних музикантів. За 80 років роботи школи у складі педагогічного колективу працювало понад 50 її випускників». За роки існування школу закінчили понад 2200 учнів, професію музиканта обрали близько 260 з них. Наразі в школі працюють 5 відділів: фортепіанний, оркестровий, відділ народних інструментів, вокально-хоровий, музично-теоретичний; 30 викладачів; навчається 246 учнів. В школі існують різноманітні творчі колективи: оркестр народних інструментів, ансамблі гітаристів, балалаєчників, домристів, бандуристів, скрипалів, джазовий ансамбль саксофоністів, хори молодших та старших класів, вокальний ансамбль, шумовий оркестр, інструментальні ансамблі різних складів.

Кiлькiсть переглядiв: 189